איתור נזילות על ידי צילום תרמי

מומלץ לבצע צילום תרמי לאיתור נזילות כאשר מזהים רטיבות בקיר, הרטיבות אינה נראית לעין ולכן צילום תרמי מתאים במיוחד לאזורים שיש קושי להגיע אליהם, מיקום הנזילה מעובד דרך המצלמה ואיש מקצוע יודע לפענח את התמונה המתקבלת ולזהות את מקור נזילת המים. התמונה מציגה פלטת צבעים שבין כחול לאדום, הצבעים הכחולים מייצגים את אזורי הטמפרטורה הקרים ביותר ואילו הצבעים האדומים מייצגים את האזורים החמים ביותר.

FLIR0007.jpg

?כיצד פועלת מצלמה תרמית

מצלמה תרמית היא מצלמה שפועלת על זיהוי טמפרטורה. כאשר יש נזילת מים בקירות, הטמפרטורה משתנה, כלומר באזור שבו מתחילה הנזילה תהיה טמפרטורה קרה יותר, המכשיר מציג את שינוי הטמפרטורה בזמן נתון. היתרון של שימוש במצלמה תרמית הוא שאין צורך בשבירת הקיר או הסרה של ריצוף כדי להגיע למקור הנזילה, מדובר על דרך פשוטה וקלה יותר לאתר נזילות מבלי לגרום נזק לתשתית הבית.

השימוש במצלמה תרמית נועד למטרות נוספות מלבד לשימוש בתחום האינסטלציה. המצלמה התרמית מיועדת לשימוש גם בכיבוי אש על ידי איתור מיקום האש, על ידי זיהוי טמפרטורה גבוהה. למצלמה תרמית יש שימושים נוספים כגון זיהוי עומס על מערכות חשמליות.

איתור נזילות של צנרת העוברת בקירות, בתקרה ומתחת לריצוף, או בכל מקום שהגישה אליו בעייתית. כמו כן יש חשיבות לדיוק באיתור הנזילה, בשיטה הקודמת בודקים את המקור לנזילה על ידי שעון לחץ מים ולאחר מכן שוברים את הקיר, במידה והאיתור אינו מדויק, שבירת הקיר נעשתה לשווא, השימוש במצלמה תרמית חוסך את שבירת הקיר ומאפשר זיהוי מדויק יותר של מקור הנזילה.

כמו כן השימוש במצלמה תרמית חוסך בעלויות ובזמן, הפעולה הופכת לפשוטה יותר ולכן גם חוסכת זמן באיתור הנזילה בקירות. המצלמה מאפשרת חיסכון בהוצאות כספיות מאחר שניתן למצוא בקלות את מקור הנזילה ולהימנע מעיכובים שנובעים מאיתור שגוי, שבירת קירות שלא לצורך וכדומה. כמו כן צילום תרמי לאיתור נזילות מספק תוצאות בזמן אמת ומאפשר לאינסטלטור לתקן את הנזילה מייד לאחר שאותרה.

WhatsApp Image 2021-06-09 at 22.03.08 (3

בדיקת מקור המים 

דליפת ביוב מהחיבור 

FLIR0015.jpg
e95.png